-
Acoustic Wood Panels
-
Acoustic Wood Slat Panels
-
Perforated Acoustic Wood Panels
-
Micro Perforated Acoustic Panels
-
Grooved Acoustic Panels
-
Art Acoustic Panels
-
Acoustic Wood Ceiling Panels
-
3D Decorative Wall Panels
-
Laminate Wall Panels
-
Fabric Acoustic Panels
-
Wood Acoustic Diffuser Panels
-
Polyester Acoustic Panels
-
Sound Proof Mat
-
Acoustic Booth
-
Acoustic Wood Wool Panels
Enhance Theater Acoustics with Grooved Acoustic Panel for Better Sound Clarity
| Name: | Grooved MDF Wood Fiber Acoustic Panel |
|---|---|
| Base Material: | Fire Retardand MDF/ Standard MDF / A GRADE BOARDE |
| Surface Finish: | Veneer / Melamine / HPL |
High NRC Grooved Acoustic Panel for Effective Sound Absorption in Theaters
| Name: | Grooved MDF Wood Fiber Acoustic Panel |
|---|---|
| Base Material: | Fire Retardand MDF/ Standard MDF / A GRADE BOARDE |
| Surface Finish: | Veneer / Melamine / HPL |
Enhance Sound Absorption with Grooved Acoustic Panel for Studios and Theaters
| Name: | Grooved MDF Wood Fiber Acoustic Panel |
|---|---|
| Base Material: | Fire Retardand MDF/ Standard MDF / A GRADE BOARDE |
| Surface Finish: | Veneer / Melamine / HPL |
High NRC Grooved Acoustic Panel with Modern Aesthetic Appeal For Versatile Applications
| Name: | Grooved MDF Wood Fiber Acoustic Panel |
|---|---|
| Base Material: | Fire Retardand MDF/ Standard MDF / A GRADE BOARDE |
| Surface Finish: | Veneer / Melamine / HPL |
High-Performance Perforated Acoustic Pane Fireproof for Offices and Conference Rooms
| Material: | Standard MDF/Red Fire-resistant MDF |
|---|---|
| Size: | W600*L600/1200/2400*T12/15/18mm |
| Finish: | Veneer |
High-Durability Perforated Acoustic Panel Aesthetic & Functional for Museums
| Material: | Standard MDF/Red Fire-resistant MDF |
|---|---|
| Size: | W600*L600/1200/2400*T12/15/18mm |
| Finish: | Melamine |
Modern Grooved Acoustic Panels With Different Color For Wall
| Name: | Grooved MDF Wood Fiber Acoustic Panel |
|---|---|
| Base Material: | Fire Retardand MDF/ Standard MDF / A GRADE BOARDE |
| Surface Finish: | Veneer / Melamine / HPL |
Eco Friendly Micro Perforated Acoustic Wall and Ceiling Panels for Modern Interiors
| Sound Absorption: | 0.8 NRC |
|---|---|
| Material: | Red Fire-resistant MDF |
| Size: | W600/1200*L600/1200/2400*T12/15/18mm |
Elevate Acoustic Design with Winego Grooved Panels for Premium Sound Environments
| Name: | Grooved MDF Wood Fiber Acoustic Panel |
|---|---|
| Base Material: | Fire Retardand MDF/ Standard MDF / A GRADE BOARDE |
| Surface Finish: | Veneer / Melamine / HPL |
Interior Soundproofing Grooved Acoustic Panels 2440mm With Red Fire Resistant MDF
| Base Materiall: | Fire Retardand MDF |
|---|---|
| Surface Finish: | Melamine |
| Standard Size: | 133/197*2440mm Standard Other Customized |

