-
Acoustic Wood Panels
-
Acoustic Wood Slat Panels
-
Perforated Acoustic Wood Panels
-
Micro Perforated Acoustic Panels
-
Grooved Acoustic Panels
-
Art Acoustic Panels
-
Acoustic Wood Ceiling Panels
-
3D Decorative Wall Panels
-
Laminate Wall Panels
-
Fabric Acoustic Panels
-
Wood Acoustic Diffuser Panels
-
Polyester Acoustic Panels
-
Sound Proof Mat
-
Acoustic Booth
-
Acoustic Wood Wool Panels
Custom Art Acoustic Panels , Artistic Soundproof Panels A Grade Fire Resistant
| Packaging Details: | PALLET WITH CORNER PROTECTION LOGO service for big order |
|---|---|
| Delivery Time: | 2 weeks |
| Payment Terms: | TT :50% deposit Balance before shipment |
Stylish Wood Slat Acoustic Panels for Noise Reduction and Visual Harmony
| Sound Absorption: | 0.85 NRC |
|---|---|
| Material: | 9mm Polyester Fiber + 12mm MDF |
| Size: | W600*L2400/3000*T21mm |
Functional and Stylish Wood Slat Acoustic Panels for Sound Optimization
| Sound Absorption: | 0.85 NRC |
|---|---|
| Material: | 9mm Polyester Fiber + 12mm MDF |
| Size: | W600*L2400/3000*T21mm |
Modern Wood Slat Acoustic Panels Melamine Finish Noise Reduction
| Sound Absorption: | 0.85 NRC |
|---|---|
| Material: | 9mm Polyester Fiber + 12mm MDF |
| Size: | W600*L2400/3000*T21mm |
Wood Slat Acoustic Panels for Enhanced Sound Absorption and Natural Aesthetic Appeal
| Sound Absorption: | 0.85 NRC |
|---|---|
| Material: | 9mm Polyester Fiber + 12mm MDF |
| Size: | W600*L2400/3000*T21mm |
Interior Soundproofing Grooved Acoustic Panels 2440mm With Red Fire Resistant MDF
| Base Materiall: | Fire Retardand MDF |
|---|---|
| Surface Finish: | Melamine |
| Standard Size: | 133/197*2440mm Standard Other Customized |
Melamine MDF Grooved Acoustic Panels 133x2440mm 197x2440mm For Ceiling And Wall
| Base Materiall: | Fire Retardand MDF |
|---|---|
| Finish: | Melamine |
| Standard Size: | 133/197*2440mm Standard Other Customized |
Advanced Wood Slat Acoustic Panels For Design And Noise Reduction
| Material: | 9mm Polyester Fiber + 12mm MDF |
|---|---|
| Size: | W600*L2400*T21mm |
| Finish: | Veneer/Melamine Three-side Covered |
Customizable Wood Slat Acoustic Panels For Quiet And Stylish Interior
| Material: | 9mm Polyester Fiber + 12mm MDF |
|---|---|
| Size: | W600*L2400*T21mm |
| Finish: | Veneer/Melamine Three-side Covered |
Premium Wood Slat Acoustic Panels for Refined Sound and Style
| Sound Absorption: | 0.85 NRC |
|---|---|
| Material: | 9mm Polyester Fiber + 12mm MDF |
| Size: | W600*L2400/3000*T21mm |

