-
Acoustic Wood Panels
-
Acoustic Wood Slat Panels
-
Perforated Acoustic Wood Panels
-
Micro Perforated Acoustic Panels
-
Grooved Acoustic Panels
-
Art Acoustic Panels
-
Acoustic Wood Ceiling Panels
-
3D Decorative Wall Panels
-
Laminate Wall Panels
-
Fabric Acoustic Panels
-
Wood Acoustic Diffuser Panels
-
Polyester Acoustic Panels
-
Sound Proof Mat
-
Acoustic Booth
-
Acoustic Wood Wool Panels
Modern Luxurious Wood Slat Acoustic Panel Elegant Veneer Finish For Studio
| Material: | 9mm Polyester Fiber + 12mm MDF |
|---|---|
| Size: | W600*L2400*T21mm |
| Finish: | Veneer/Melamine Three-side Covered |
Micro-perforated Acoustic Panel Perfect Blend of Functionality and Aesthetics
| Sound Absorption: | Reduces Echo And Reverberation In A Space |
|---|---|
| Material: | MDF |
| Size: | W600/1200*L600/1200/2400*T15/18mm |
Micro Perforated Acoustic Panels for Seamless Acoustic Integration in Commercial Spaces
| Sound Absorption: | 0.8 NRC |
|---|---|
| Material: | Red Fire-resistant MDF |
| Size: | W600/1200*L600/1200/2400*T12/15/18mm |
Multiple Color Options Aluminum Perforated Acoustic Panel For Ceiling And Wall
| Base Materials: | Aluminum |
|---|---|
| Finish: | Painting Color |
| Model: | APAP-01 |
Design Aesthetics Aluminum Perforated Acoustic Panel For Shopping Mall
| Base Materials: | Aluminum |
|---|---|
| Finish: | Painting Color |
| Model: | APAP-02 |
Moistureproof Aluminum Perforated Acoustic Panel for Hospitals & Clinics
| Base Materials: | Aluminum |
|---|---|
| Finish: | Painting Color |
| Model: | APAP-03 |
Eco-Friendly And High NRC Aluminum Perforated Acoustic Panel For Rooms
| Base Materials: | Aluminum |
|---|---|
| Finish: | Painting Color |
| Model: | APAP-04 |
Customizable Micro Perforated Acoustic Panels For Versatile Installations
| Sound Absorption: | 0.8 NRC |
|---|---|
| Material: | Red Fire-resistant MDF |
| Size: | W600/1200*L600/1200/2400*T12/15/18mm |
Micro Perforated Sound Absorbing Panels for Superior Low Frequency Noise Control
| Sound Absorption: | 0.8 NRC |
|---|---|
| Material: | Red Fire-resistant MDF |
| Size: | W600/1200*L600/1200/2400*T12/15/18mm |
Cost-Effect Super Micro Perforated Acoustic Panels for Space Sensitive Projects
| Sound Absorption: | 0.8 NRC |
|---|---|
| Material: | Red Fire-resistant MDF |
| Size: | W600/1200*L600/1200/2400*T12/15/18mm |

