-
Acoustic Wood Panels
-
Acoustic Wood Slat Panels
-
Perforated Acoustic Wood Panels
-
Micro Perforated Acoustic Panels
-
Grooved Acoustic Panels
-
Art Acoustic Panels
-
Acoustic Wood Ceiling Panels
-
3D Decorative Wall Panels
-
Laminate Wall Panels
-
Fabric Acoustic Panels
-
Wood Acoustic Diffuser Panels
-
Polyester Acoustic Panels
-
Sound Proof Mat
-
Acoustic Booth
-
Acoustic Wood Wool Panels
Ceiling Wall Slatted Acoustic Wood Panels , Acoustic Timber Panels 12mm HDF 9mm PET
| Base Materiall: | Black HDF |
|---|---|
| Finish: | Veneer |
| Back: | Black PET |
15mm 18mm 21mm Grooved Acoustic Wood Wall Panels for Sound Absorbing Decoration
| Base Materiall: | E1 MDF/ FR MDF / A GRAD BOARD |
|---|---|
| Finish: | Veneer / Melamine / HPL |
| Back: | Black Fleece / Black Fabric/Soundtex Fleece |
Perforted Suspended Ceiling System Acoustic Soundproofing Panels 600x600mm Wooden
| Base Materiall: | ECO Friendly MDF /HDF |
|---|---|
| Finish: | Veneer /Melamine / Melamine |
| Size: | Standard 600*600mm |
Eco Friendly Acoustic Wood Slat Panels Sound Absorbing 2400mm E0 Grade
| Sound Absorption: | 0.85 NRC |
|---|---|
| Eco-friendly: | E0 Grade |
| Warranty: | 2 Years |
0.7 NRC Micro Perforated Acoustic Wood Wall Panels Sound Absorption And Decoration
| Type: | Micro Perforated Acoustic Panel |
|---|---|
| Size: | 600/1200*600/1200/2400mm |
| Thickness: | 12/15/18mm Or Other |
Modern Style Veneer Acoustic Perforated Wood Panels For Residential Office
| Sound Absorption: | 0.9 NRC |
|---|---|
| Fire-resistant: | Class A |
| Material: | MDF/A Grade MGO/Solid Wood |
12mm 15mm 18mm Micro Perforated Perforated Wood Acoustic Wall Panels Modern Style
| Material: | MDF/A Grade MGO |
|---|---|
| Size: | W600*L600/1200/2400*T12/15/18mm |
| Finish: | Veneer/Melamine/HPL Fire-proof/PU Paint |
Reduce Echo And Enhance Acoustic Wood Wool Acoustic Panels For Hospitals
| Base Materials: | Wool Fiber/Inorganic Cement |
|---|---|
| Finish: | Natural Color/Painting Color |
| Size: | W 600/1200*L 600/1200/2400*T 15/20/25 Mm |
Round Hole Structure Acoustic Perforated Wood Panels 2400mm 0.9NRC CE FSC
| Packaging Details: | W600mm*L1200mm*T 15mm: 6 pieces per pack,the size of the single package is W615m*L1240mm*T130mm,46kg per pack. W600mm*L1200mm*T 12mm: 8 pieces per pack,the size of the single package is W1340m*L2540mm*T740mm,98kg per pack. W1200mm*L2400mm*T 15mm: 1 pieces |
|---|---|
| Delivery Time: | 2 weeks |
| Payment Terms: | TT :50% deposit Balance before shipment |
High NRC MDF Acoustic Wood Slat Panels , Office Slatted Wood Acoustic Panels
| Sound Absorption: | 0.85 NRC |
|---|---|
| Material: | 9mm Polyester Fiber + 12mm MDF |
| Size: | W600*L2400*T21mm |

