-
Acoustic Wood Panels
-
Acoustic Wood Slat Panels
-
Perforated Acoustic Wood Panels
-
Micro Perforated Acoustic Panels
-
Grooved Acoustic Panels
-
Art Acoustic Panels
-
Acoustic Wood Ceiling Panels
-
3D Decorative Wall Panels
-
Laminate Wall Panels
-
Fabric Acoustic Panels
-
Wood Acoustic Diffuser Panels
-
Polyester Acoustic Panels
-
Sound Proof Mat
-
Acoustic Booth
-
Acoustic Wood Wool Panels
Eco Certified Micro Perforated Veneer For Commercial Acoustic Wall Panel
| Sound Absorption: | 0.8 NRC |
|---|---|
| Material: | Red Fire-resistant MDF/Standard MDF/ |
| Size: | W600/1200*L600/1200/2400*T12/15/18mm |
OEM Natural Color Acoustic Wood Wool Board E1 Grade Environmental Protection
| Base Materials: | Wool Fiber/Inorganic Cement |
|---|---|
| Finish: | Natural Color/Painting Color |
| Size: | W 600/1200*L 600/1200/2400*T 15/20/25 Mm |
Veneer Finish Acoustic Wood Slat Panels With Felt Backing W600xL2400xT21mm
| Sound Absorption: | 0.85 NRC |
|---|---|
| Material: | 9mm Polyester Fiber + 12mm HDF |
| Size: | W600*L2400*T21mm |
Melamine Surface Acoustic Wood Slat Panels 2400mm Length For Interior Decoration
| Sound Absorption: | 0.85 NRC |
|---|---|
| Eco-friendly: | E0 Grade |
| Material: | 9mm Polyester Fiber + 12mm HDF |
Veneer Finish Wood Slat Acoustic Wall Panels , Wood Acoustic Ceiling Tiles 600x2400mm
| Base Materiall: | Black HDF |
|---|---|
| Finish: | Veneer |
| Back: | Black PET |
Nobel Walnut Wood Slat Acoustic Wall Panels 600x2400 600x3000mm Slatted Wood Panels
| Sound Absorption: | 0.85 NRC |
|---|---|
| Eco-friendly: | E0 Grade |
| Material: | 9mm Polyester Fiber + 12mm HDF |
Melamine Cover Acoustic Wood Slat Panels 2400mm , Slatted Acoustic Wall Panels OEM
| Sound Absorption: | 0.85 NRC |
|---|---|
| Eco-friendly: | E0 Grade |
| Material: | 9mm Polyester Fiber + 12mm HDF |
E1 Grade Acoustic Art Panels Sound Absorbing 0.8 High NRC 600x600 1200xL600mm
| Sound Absorption: | 0.8 NRC |
|---|---|
| Eco-friendly: | E1 Grade |
| Material: | A Grade MGO Board,MDF,HDF,Pine Eco-friendly MDF |
Anti Microbial Acoustic Wood Wool Panels 600x1200mm Moisture Proof For Office
| Base Materials: | Wool Fiber/Inorganic Cement |
|---|---|
| Finish: | Natural Color/Painting Color |
| Size: | W 600/1200*L 600/1200/2400*T 15/20/25 Mm |
Custom Modern Artistic Soundproof Panels , Artistic Acoustic Wall Panels CE FSC
| Sound Absorption: | 0.8 NRC |
|---|---|
| Eco-friendly: | E1 Grade |
| Material: | A Grade MGO Board,MDF,HDF,Pine Eco-friendly MDF |

