-
Acoustic Wood Panels
-
Acoustic Wood Slat Panels
-
Perforated Acoustic Wood Panels
-
Micro Perforated Acoustic Panels
-
Grooved Acoustic Panels
-
Art Acoustic Panels
-
Acoustic Wood Ceiling Panels
-
3D Decorative Wall Panels
-
Laminate Wall Panels
-
Fabric Acoustic Panels
-
Wood Acoustic Diffuser Panels
-
Polyester Acoustic Panels
-
Sound Proof Mat
-
Acoustic Booth
-
Acoustic Wood Wool Panels
Acoustic Art Panels for Soundproofing and Interior Decoration
| Name: | Art Acoustic Panel |
|---|---|
| Material: | MDF/A Grade MGO/Solid Wood |
| Size: | W600/1200*L600/1200/2400*T12/15mm |
Suspended Acoustic Ceiling Panels Sound Absorbing Ceiling Systems 12mm Thickness
| Acoustic Performance: | High |
|---|---|
| Material: | Wood |
| Application: | Commercial, Educational, Residential |
Mdf Ceiling System Soundproof Wood Panels Fireproof and Waterproof Panels
| Base Materiall: | Wood |
|---|---|
| Environmental Protection: | Yes |
| MOQ: | 50PCS |
Natural / Painting Color Acoustic Wood Wool Panels Long Lasting Soundproofing
| Base Materials: | Wool Fiber/Inorganic Cement |
|---|---|
| Finish: | Natural Color/Painting Color |
| Size: | W 600/1200*L 600/1200/2400*T 15/20/25 Mm |
Impact Resistance Acoustic Wood Wool Panels 15mm 20mm 25mm Thickness
| Base Materials: | Wool Fiber/Inorganic Cement |
|---|---|
| Finish: | Natural Color/Painting Color |
| Size: | W 600/1200*L 600/1200/2400*T 15/20/25 Mm |
Sound Absorption Acoustic Wood Slat Wall Panel On Black Felt Backing 0.85 NRC
| Base Materiall: | Black HDF |
|---|---|
| Finish: | Veneer |
| Back: | Black PET |
Noise Control Acoustic Wood Slat Panels For Walls And Ceilings 600x2400mm
| Sound Absorption: | 0.85 NRC |
|---|---|
| Material: | MDF + Polyester Fiber |
| Size: | W600*L2400*T21mm |
Interior Decor Acoustic Wood Ceiling Panels Flat Surface Suspended Wood Ceiling Tiles
| Base Materiall: | ECO Friendly MDF /HDF |
|---|---|
| Finish: | Veneer /Melamine / Melamine |
| Size: | Standard 600*600mm |
12mm Thickness Acoustic Wood Ceiling Panels Noise Absorbing Ceiling Tiles Flat Edge
| Base Materiall: | ECO Friendly MDF /HDF |
|---|---|
| Finish: | Veneer /Melamine / Melamine |
| Size: | Standard 600*600mm |
Wholesale Acoustic Wood Wool Panels , Wood Wool Sound Absorption Board 0.9 NRC
| Base Materials: | Wool Fiber/Inorganic Cement |
|---|---|
| Finish: | Natural Color/Painting Color |
| Size: | W 600/1200*L 600/1200/2400*T 15/20/25 Mm |

