-
Acoustic Wood Panels
-
Acoustic Wood Slat Panels
-
Perforated Acoustic Wood Panels
-
Micro Perforated Acoustic Panels
-
Grooved Acoustic Panels
-
Art Acoustic Panels
-
Acoustic Wood Ceiling Panels
-
3D Decorative Wall Panels
-
Laminate Wall Panels
-
Fabric Acoustic Panels
-
Wood Acoustic Diffuser Panels
-
Polyester Acoustic Panels
-
Sound Proof Mat
-
Acoustic Booth
-
Acoustic Wood Wool Panels
Sleek Acoustic Wood Slat Panels For Quiet And Elegant Interiors Pure Color
| Material: | 9mm Polyester Fiber + 12mm MDF |
|---|---|
| Size: | W600*L2400*T21mm |
| Finish: | Melamine Three-side Covered |
Interior MDF Micro Perforated Acousitic Panels , Acoustic Sound Panels For Walls OEM
| Type: | Micro Perforated Acoustic Panel |
|---|---|
| Size: | 600/1200*600/1200/2400mm |
| Thickness: | 12/15/18mm Or Other |
Acoustic Wood Slat Panels for Elegant Sound Control and Interior Enhancement
| Sound Absorption: | 0.85 NRC |
|---|---|
| Material: | 9mm Polyester Fiber + 12mm MDF |
| Size: | W600*L2400/3000*T21mm |
Refined Acoustic Wood Slat Panels For Sophisticated Sound Solutions
| Material: | 9mm Polyester Fiber + 12mm MDF |
|---|---|
| Size: | W600*L2400*T21mm |
| Finish: | Veneer/Melamine Three-side Covered |
600mm 1200mm length Wood Acoustic Diffuser Panels For Auditorium Acoustics
| Base Materiall: | Rubber Solide Wood/Pine Wood/HDF |
|---|---|
| Size: | W 540*L 600/1200/1800/2400*T 158mm |
| Type: | Wooden Diffuser WD Series |
Eco-Friendly Acoustic Wood Slat Panels For Elevated Interior Ambiance
| Material: | 9mm Polyester Fiber + 12mm MDF |
|---|---|
| Size: | W600*L2400*T21mm |
| Finish: | Melamine Three-side Covered |
FSC Certified Wood Acoustic Diffuser Panels For Concert Halls Recording Studios
| Base Materiall: | Rubber Solide Wood/Pine Wood/HDF |
|---|---|
| Type: | Wooden Diffuser WD Series |
| Maintenance: | Easy To Clean |
Artistic Geometric PET 3D Wood Slat Acoustic Wall Panels with Painted
| Material: | 9mm Polyester Fiber + 12mm MDF |
|---|---|
| Size: | W600*L2400*T21mm |
| Finish: | Veneer/Melamine Three-side Covered |
Rubber Solid Wood Acoustic Diffuser Panels Improved Sound Reflections And Clarity
| Base Materiall: | Rubber Solide Wood/Pine Wood/HDF |
|---|---|
| Size: | W 600*L 600*T 250mm |
| Type: | Wooden Diffuser WD Series |
HPL Finish Micro Perforated Acoustic Wall Panels For Studio Wall And Ceiling
| Sound Absorption: | 0.8 NRC |
|---|---|
| Material: | Red Fire-resistant MDF/Standard MDF/ |
| Size: | W600/1200*L600/1200/2400*T12/15/18mm |

