-
Acoustic Wood Panels
-
Acoustic Wood Slat Panels
-
Perforated Acoustic Wood Panels
-
Micro Perforated Acoustic Panels
-
Grooved Acoustic Panels
-
Art Acoustic Panels
-
Acoustic Wood Ceiling Panels
-
3D Decorative Wall Panels
-
Laminate Wall Panels
-
Fabric Acoustic Panels
-
Wood Acoustic Diffuser Panels
-
Polyester Acoustic Panels
-
Sound Proof Mat
-
Acoustic Booth
-
Acoustic Wood Wool Panels
Aesthetic Appeal Micro-Perforated Acoustic Panel For Art Gallery Walls
| Sound Absorption: | 0.8 NRC |
|---|---|
| Material: | Red Fire-resistant MDF/Standard MDF/ |
| Size: | W600/1200*L600/1200/2400*T12/15/18mm |
Smooth Surface Micro-Perforated Acoustic Panel For Hotel Lobbies And Halls
| Sound Absorption: | 0.8 NRC |
|---|---|
| Material: | Red Fire-resistant MDF/Standard MDF/ |
| Size: | W600/1200*L600/1200/2400*T12/15/18mm |
Hyperbolic Structure 3D Cloud Acoustic Sound Diffuser Panel For Home Theater
| Base Materiall: | High Density FRP Mould Pressed |
|---|---|
| Finish: | White/Red... |
| Size: | 600*600mm |
Micro-perforated Acoustic Board With Decorative Veneer For Office And Conference Room
| Sound Absorption: | 0.8 NRC |
|---|---|
| Material: | Red Fire-resistant MDF/Standard MDF/ |
| Size: | W600/1200*L600/1200/2400*T12/15/18mm |
Architectural Grade Micro Perforated Panels For Creative Design Projects
| Sound Absorption: | 0.8 NRC |
|---|---|
| Material: | Red Fire-resistant MDF |
| Size: | W600/1200*L600/1200/2400*T12/15/18mm |
Professional Micro Perforated Panels for Broadcasting and Audio Studios
| Sound Absorption: | 0.8 NRC |
|---|---|
| Material: | Red Fire-resistant MDF |
| Size: | W600/1200*L600/1200/2400*T12/15/18mm |
Moisture Resistant Micro Perforated Panels for High Humidity Environments
| Sound Absorption: | 0.8 NRC |
|---|---|
| Material: | Red Fire-resistant MDF |
| Size: | W600/1200*L600/1200/2400*T12/15/18mm |
Seamless Micro Perforated Ceiling Panels For Integrated Sound Solutions
| Sound Absorption: | 0.8 NRC |
|---|---|
| Material: | Red Fire-resistant MDF |
| Size: | W600/1200*L600/1200/2400*T12/15/18mm |
High Impact Micro Perforated Panels For Sports And Gym Facilities
| Sound Absorption: | 0.8 NRC |
|---|---|
| Material: | Red Fire-resistant MDF |
| Size: | W600/1200*L600/1200/2400*T12/15/18mm |
OEM 3D Wall Art Panels Decorative MDF Board For Commercial And Living Rooms
| Base Materiall: | ECO Friendly MDF |
|---|---|
| Finish: | Natural /color Painting |
| Size: | 1200*2400mm |

