-
Acoustic Wood Panels
-
Acoustic Wood Slat Panels
-
Perforated Acoustic Wood Panels
-
Micro Perforated Acoustic Panels
-
Grooved Acoustic Panels
-
Art Acoustic Panels
-
Acoustic Wood Ceiling Panels
-
3D Decorative Wall Panels
-
Laminate Wall Panels
-
Fabric Acoustic Panels
-
Wood Acoustic Diffuser Panels
-
Polyester Acoustic Panels
-
Sound Proof Mat
-
Acoustic Booth
-
Acoustic Wood Wool Panels
Interior Decorative Sound Absorbing Wall Panels Micro Perforation CE FSC Certified
| Type: | Micro Perforated Acoustic Panel |
|---|---|
| Size: | 600/1200*600/1200/2400mm |
| Thickness: | 12/15/18mm Or Other |
Black Oak Acoustic Wooden Slat Wall Panels 600x2400mm 0.85 NRC Sound Absorption
| Sound Absorption: | 0.85 NRC |
|---|---|
| Size: | W600*L2400*T21mm |
| Color: | Black Oak |
High Impact Resistance Wood Wool Acoustic Wall Panels Hexagon Shape For Hotel Decor
| Base Materials: | Wool Fiber/Inorganic Cement |
|---|---|
| Finish: | Natural Color/Painting Color |
| Size: | W 600/1200*L 600/1200/2400*T 15/20/25 Mm |
Acoustic Wood Sound Diffuser Panels Multiple Finishes Healthier Indoor Space
| Base Materiall: | Rubber Solide Wood/Pine Wood/HDF |
|---|---|
| Type: | Wooden Diffuser WD Series |
| Maintenance: | Easy To Clean |
Three Side Wood Veneer Slat Wall Acoustic Panel Walnut E0 Grade 21mm Thick
| Sound Absorption: | 0.85 NRC |
|---|---|
| Eco-friendly: | E0 Grade |
| Material: | 9mm Polyester Fiber + 12mm MDF |
Well Durability Micro Perforated Acoustic Panels Easy Installation
| Material: | MDF/A Grade MGO |
|---|---|
| Size: | W600*L600/1200/2400*T12/15/18mm |
| Finish: | Veneer/Melamine/HPL Fire-proof/PU Paint |
Colorful Painting Wood Wool Acoustic Panels Customized Shapes Decoration
| Base Materials: | Wool Fiber/Inorganic Cement |
|---|---|
| Finish: | Natural Color/Painting Color |
| Size: | W 600/1200*L 600/1200/2400*T 15/20/25 Mm |
Versatile Wood Wool Acoustic Panels for Noise Isolation and Creative Expression
| Base Materials: | Wool Fiber/Inorganic Cement |
|---|---|
| Finish: | Natural Color/Painting Color |
| Size: | W 600/1200*L 600/1200/2400*T 15/20/25 Mm |
15mm 18mm Thick Micro Perforated Acoustic Panels E1 Grade 0.8 NRC Sound Absorption
| Sound Absorption: | 0.8 NRC |
|---|---|
| Eco-friendly: | E1 Grade |
| Material: | MDF/A Grade MGO/Solid Wood |
Custom Effortless Installation Wooden Slat Acoustic Panels On Grey Black Felt Backing
| Material: | 9mm Polyester Fiber + 12mm MDF |
|---|---|
| Size: | W600*L2400*T21mm |
| Finish: | Standard Engineered Veneer |

