-
Acoustic Wood Panels
-
Acoustic Wood Slat Panels
-
Perforated Acoustic Wood Panels
-
Micro Perforated Acoustic Panels
-
Grooved Acoustic Panels
-
Art Acoustic Panels
-
Acoustic Wood Ceiling Panels
-
3D Decorative Wall Panels
-
Laminate Wall Panels
-
Fabric Acoustic Panels
-
Wood Acoustic Diffuser Panels
-
Polyester Acoustic Panels
-
Sound Proof Mat
-
Acoustic Booth
-
Acoustic Wood Wool Panels
Fire Retardand MDF Grooved Acoustic Panels Melamine Finish For Wall Decoration
| Base Materiall: | Fire Retardand MDF |
|---|---|
| Finish: | Melamine |
| Standard Size: | 133/197*2440mm Standard Other Customized |
12mm 15mm Acoustic Artistic Sound Absorbing Panels Noise Reduction Fire Resistant
| Sound Absorption: | 0.8 NRC |
|---|---|
| Material: | A Grade MGO Board,MDF,HDF,Pine Eco-friendly MDF |
| Size: | W600/1200*L600/1200/2400*T12/15mm |
0.95 NRC Sound Absorbing Acoustic Wall Art Panels For Recording Studio
| Sound Absorption: | 0.95 NRC |
|---|---|
| Material: | A Grade MGO Board,MDF,HDF,Pine Eco-friendly MDF |
| Size: | W600/1200*L600/1200/2400*T12/15mm |
Customizable Art Acoustic Panels with High NRC for Noise Reduction and Style
| Sound Absorption: | 0.8 NRC |
|---|---|
| Material: | A Grade MGO Board,MDF,HDF,Pine Eco-friendly MDF |
| Size: | W600/1200*L600/1200/2400*T12/15mm |
OEM Low Emission Art Acoustic Panels Sound Absorbing Sustainable Materials
| Eco-friendly: | E1 Grade |
|---|---|
| Material: | A Grade MGO Board,MDF,HDF,Pine Eco-friendly MDF |
| Size: | W600/1200*L600/1200/2400*T12/15mm |
High-Performance Wood Slat Panels For Acoustics And Aesthetic Refinement
| Material: | 9mm Polyester Fiber + 12mm MDF |
|---|---|
| Size: | W600*L2400*T21mm |
| Finish: | Veneer/Melamine Three-side Covered |
Plywood Modular Laminate Wall Panels Interior Space Decorative Sound Absorption
| Base Materiall: | ECO Friendly Plywood |
|---|---|
| Finish: | Laminate With Many Color And Grain |
| Size: | 200/400/600/800/1200*28000mm |
Timber Decorative Super Micro Perforated Acoustic Panels Veneer HPL Melamine Finish
| Type: | Super Micro Perforated Timber Sound Absorbing Decorative Acousitic Panels |
|---|---|
| Size: | 600/1200*600/1200/2400mm |
| Thickness: | 12/15/18mm Or Other |
Customized Micro Perforated Acoustic Panels Moisture Resistant 12mm 15mm 18mm
| Material: | MDF/A Grade MGO |
|---|---|
| Size: | W600*L600/1200/2400*T12/15/18mm |
| Finish: | Veneer/Melamine/HPL Fire-proof/PU Paint |
15mm 18mm Super Micro Perforated Acoustic Panels Interior Soundproofing Decor
| Sound Absorption: | 0.8 NRC |
|---|---|
| Material: | MDF/A Grade MGO/Solid Wood |
| Size: | W590/1200*L590/1200/2420*T15/18mm |

