-
Acoustic Wood Panels
-
Acoustic Wood Slat Panels
-
Perforated Acoustic Wood Panels
-
Micro Perforated Acoustic Panels
-
Grooved Acoustic Panels
-
Art Acoustic Panels
-
Acoustic Wood Ceiling Panels
-
3D Decorative Wall Panels
-
Laminate Wall Panels
-
Fabric Acoustic Panels
-
Wood Acoustic Diffuser Panels
-
Polyester Acoustic Panels
-
Sound Proof Mat
-
Acoustic Booth
-
Acoustic Wood Wool Panels
0.85 NRC Grooved Acoustic Sound Panels For Office Theater Auditorium And Church
| Name: | Grooved MDF Wood Fiber Acoustic Panel |
|---|---|
| Base Material: | Fire Retardand MDF/ Standard MDF / A GRADE BOARDE |
| Surface Finish: | Veneer / Melamine / HPL |
Stylish Acoustic Treatment With Grooved Wooden Panels For Modern Architecture
| Name: | Grooved MDF Wood Fiber Acoustic Panel |
|---|---|
| Base Material: | Fire Retardand MDF/ Standard MDF / A GRADE BOARDE |
| Surface Finish: | Veneer / Melamine / HPL |
Micro Perforated Acustic Panels Sound Absorption And Decoration Ceiling System
| Base Materiall: | ECO Friendly MDF /HDF |
|---|---|
| Finish: | Veneer /Melamine / Melamine |
| Size: | Standard 600*600mm |
Modern Micro Perforated Acoustic Wall Panels With Veneer Finish For Meeting Rooms
| Sound Absorption: | 0.8 NRC |
|---|---|
| Material: | Red Fire-resistant MDF/Standard MDF/ |
| Size: | W600/1200*L600/1200/2400*T12/15/18mm |
Veneer Micro Perforated Acoustic Wall Panels For Studio Wall Applications
| Sound Absorption: | 0.8 NRC |
|---|---|
| Material: | Red Fire-resistant MDF/Standard MDF/ |
| Size: | W600/1200*L600/1200/2400*T12/15/18mm |
15mm 18mm 21mm Thick Laminate Wall Panels Sound Proofing For Hotel Office
| Name: | Laminate Wall Paneling |
|---|---|
| Base Materiall: | Fire Retardand MDF/ Standard MDF / A GRADE BOARDE |
| Surface Finish: | Veneer / Melamine / HPL |
Micro Perdorated Acoustic Sheets Soundproofing Decorative Sound Absorption Panel
| Packaging Details: | W1200mm*L2400mm*T 14mm: 2 pieces per pack,the size of the single package is W1220m*L2415mm*T40mm,95.4kg per pack. W900mm*L1200mm*T 14mm: 4 pieces per pack,the size of the single package is W920m*L1220mm*T75mm,69.2kg per pack. W1200mm*L3000mm*T 15mm: 2 piec |
|---|---|
| Delivery Time: | 2 weeks |
| Payment Terms: | TT :50% deposit Balance before shipment |
Natural Veneer Slatted Wood Acoustic Panels HDF Materials Sound Proof CE FSC
| Sound Absorption: | 0.85 NRC |
|---|---|
| Eco-friendly: | E0 Grade |
| Material: | 9mm Polyester Fiber + 12mm HDF |
Customized Aesthetics Acoustic Slat Wood Wall Panels Melamine Finish 600x2400mm
| Sound Absorption: | 0.85 NRC |
|---|---|
| Eco-friendly: | E0 Grade |
| Material: | 9mm Polyester Fiber + 12mm HDF |
Customizable Aesthetics Artistic Acoustic Panels High NRC For Ceiling Decor
| Sound Absorption: | 0.8 NRC |
|---|---|
| Eco-friendly: | E1 Grade |
| Material: | A Grade MGO Board,MDF,HDF,Pine Eco-friendly MDF |

