-
Acoustic Wood Panels
-
Acoustic Wood Slat Panels
-
Perforated Acoustic Wood Panels
-
Micro Perforated Acoustic Panels
-
Grooved Acoustic Panels
-
Art Acoustic Panels
-
Acoustic Wood Ceiling Panels
-
3D Decorative Wall Panels
-
Laminate Wall Panels
-
Fabric Acoustic Panels
-
Wood Acoustic Diffuser Panels
-
Polyester Acoustic Panels
-
Sound Proof Mat
-
Acoustic Booth
-
Acoustic Wood Wool Panels
Micro Perforated Wood Acoustic Panels Interior Decoration for Ceiling And Wall
| Type: | Micro-perforated Wood Acoustic Panels Interior Decoration Ceiling And Wall |
|---|---|
| Size: | 600/1200*600/1200/2400mm |
| Thickness: | 12/15/18mm Or Other |
Grooved MDF Wood Fiber Acoustic Panels Classic Design Sound Absorbing 2440mm
| Name: | Grooved MDF Wood Fiber Acoustic Panel |
|---|---|
| Base Material: | Fire Retardand MDF/ Standard MDF / A GRADE BOARDE |
| Finish: | Veneer / Melamine / HPL |
Grooved Wooden Acoustic Panels Interior Conference Hall Wood Wall Paneling Sound Absorption
| Name: | MDF Timber Grooved Acoustic Panel Interior Music Hall Wood Wall Paneling |
|---|---|
| Base Materiall: | Fire Retardand MDF/ Standard MDF / A GRADE BOARDE |
| Surface Finish: | Veneer / Melamine / HPL |
Micro Perforated Acoustic Wall Wood Panels , Decorative Sound Proof Panels 0.65 NRC
| Type: | Micro Perforated Acoustic Panel |
|---|---|
| Size: | 600/1200*600/1200/2400mm |
| Thickness: | 12/15/18mm Or Other |
Micro Perforated Sound Absorption Acoustic Panels For Medium To Low Frequencies
| Type: | Micro Perforated Acoustic Panel |
|---|---|
| Size: | 600/1200*600/1200/2400mm |
| Thickness: | 12/15/18mm Or Other |
Eco Friendly Micro Perforated Acoustic Panels 15mm 18mm For Ceiling And Wall
| Type: | Micro Perforated Acoustic Panel |
|---|---|
| Size: | 600/1200*600/1200/2400mm |
| Thickness: | 12/15/18mm Or Other |
Interior Decoration Perforated Acoustic Panels For Public Office Ceiling Installation
| Base Materiall: | ECO Friendly MDF /HDF |
|---|---|
| Finish: | Veneer /Melamine / Melamine |
| Size: | Standard 600*600mm |
Noise Management Innovative Art Acoustic Panels with Various Models 2400mm
| Sound Absorption: | 0.8 NRC |
|---|---|
| Eco-friendly: | E1 Grade |
| Material: | A Grade MGO Board,MDF,HDF,Pine Eco-friendly MDF |
Superior Sound Proof Acoustic Micro Perforated Panels Veneer Or Melamine Finish
| Sound Absorption: | 0.8 NRC |
|---|---|
| Material: | MDF/A Grade MGO/Solid Wood |
| Size: | W590/1200*L590/1200/2420*T15/18mm |
Artistic Wood Slat Acoustic Panels Three-Sided Wrapping For Modern Homes
| Sound Absorption: | 0.85 NRC |
|---|---|
| Material: | 9mm Polyester Fiber + 12mm MDF |
| Size: | W600*L2400*T21mm |

