-
Acoustic Wood Panels
-
Acoustic Wood Slat Panels
-
Perforated Acoustic Wood Panels
-
Micro Perforated Acoustic Panels
-
Grooved Acoustic Panels
-
Art Acoustic Panels
-
Acoustic Wood Ceiling Panels
-
3D Decorative Wall Panels
-
Laminate Wall Panels
-
Fabric Acoustic Panels
-
Wood Acoustic Diffuser Panels
-
Polyester Acoustic Panels
-
Sound Proof Mat
-
Acoustic Booth
-
Acoustic Wood Wool Panels
Hot Seal Wood Slat Acoustic Panel Aesthetics And Acoustic For Interior Wall
| Sound Absorption: | 0.85 NRC |
|---|---|
| Material: | 9mm Polyester Fiber + 12mm MDF |
| Size: | W600*L2400*T21mm |
Customize Different Shapes Of Wood Slat Acoustic Panels To Meet Aesthetic Needs
| Sound Absorption: | 0.85 NRC |
|---|---|
| Material: | 9mm Polyester Fiber + 12mm MDF |
| Size: | W600*L2400*T21mm |
Modern Wood Slat Acoustic Panels With Different Color For Wall
| Sound Absorption: | 0.85 NRC |
|---|---|
| Material: | 9mm Polyester Fiber + 12mm MDF |
| Size: | W600*L2400*T21mm |
Bespoke Soundproof Solid Wood Slat Acoustic Panels 21mm Thickness 0.85 NRC
| Sound Absorption: | 0.85 NRC |
|---|---|
| Slat: | Solid Wood |
| Solid Wood: | Oak,Walnut,White Wax Wood |
Elegant Decorative Veneer Wood Slat Acoustic Panels Felt Backing 0.85NRC E0 Grade
| Sound Absorption: | 0.85 NRC |
|---|---|
| Eco-friendly: | E0 Grade |
| Material: | 9mm Polyester Fiber + 12mm HDF |
Premium Sound Diffusion Panels for Clear and Balanced Acoustic Spaces
| Base Materiall: | Rubber Solide Wood/Pine Wood/HDF |
|---|---|
| Size: | W 300/600*L 2400*T 100mm |
| Type: | Wooden Diffuser WD Series |
Grooved Recording Studio Acoustic Panels Fire Retardant 15mm 18mm 21mm Thickness
| Name: | Grooved Wood Acousitc Panel |
|---|---|
| Base Material: | Fire Retardand MDF/ Standard MDF / A GRADE BOARDE |
| Finish: | Veneer / Melamine / HPL |
Custom Micro Perforated Wood Board , Fire Resistant Perforated Wood Ceiling Panels
| Material: | MDF/A Grade MGO |
|---|---|
| Size: | W600*L600/1200/2400*T12/15/18mm |
| Finish: | Veneer/Melamine/HPL Fire-proof/PU Paint |
Elegant Wood Veneer Perforated Acoustic Panel for Studios & Auditoriums
| Material: | Standard MDF/Red Fire-resistant MDF |
|---|---|
| Size: | W600*L600/1200/2400*T12/15/18mm |
| Finish: | Veneer |
Versatile Finishes and Eco-friendly Perforated Acoustic Panel for Schools
| Material: | Standard MDF/Red Fire-resistant MDF |
|---|---|
| Size: | W600*L600/1200/2400*T12/15/18mm |
| Finish: | Veneer |

