-
Acoustic Wood Panels
-
Acoustic Wood Slat Panels
-
Perforated Acoustic Wood Panels
-
Micro Perforated Acoustic Panels
-
Grooved Acoustic Panels
-
Art Acoustic Panels
-
Acoustic Wood Ceiling Panels
-
3D Decorative Wall Panels
-
Laminate Wall Panels
-
Fabric Acoustic Panels
-
Wood Acoustic Diffuser Panels
-
Polyester Acoustic Panels
-
Sound Proof Mat
-
Acoustic Booth
-
Acoustic Wood Wool Panels
MDF Art 3D Decorative Wall Panel 12mm 15mm For Commercial And Home Space
| Base Materiall: | ECO Friendly MDF |
|---|---|
| Finish: | Natural / Color Painting |
| Size: | 1200*2400mm |
High NRC Micro Perforated Panels Fire Rated Surface For Studio Wall
| Sound Absorption: | 0.8 NRC |
|---|---|
| Material: | Red Fire-resistant MDF/Standard MDF/ |
| Size: | W600/1200*L600/1200/2400*T12/15/18mm |
Eco Friendly Micro Perforated Sound Panels With Veneer For Home And Commercial
| Sound Absorption: | 0.8 NRC |
|---|---|
| Material: | Red Fire-resistant MDF/Standard MDF/ |
| Size: | W600/1200*L600/1200/2400*T12/15/18mm |
Eco Friendly Micro Perforated Sound Panels With Veneer For Home And Commercial
| Sound Absorption: | 0.8 NRC |
|---|---|
| Material: | Red Fire-resistant MDF/Standard MDF/ |
| Size: | W600/1200*L600/1200/2400*T12/15/18mm |
Eco Friendly Micro Perforated Sound Panel With High NRC For Home Wall
| Sound Absorption: | 0.8 NRC |
|---|---|
| Material: | Red Fire-resistant MDF/Standard MDF/ |
| Size: | W600/1200*L600/1200/2400*T12/15/18mm |
MDF Base 3D Decorative Wall Panels Natural Or Color Painting Finish 6mm 15mm Thick
| Base Materiall: | ECO Friendly MDF |
|---|---|
| Finish: | Natural / Color Painting |
| Size: | 1200*2400mm |
Sustainable Fireproof Grooved Acoustic Panels for Clearer, Quieter Spaces
| Name: | Grooved MDF Wood Fiber Acoustic Panel |
|---|---|
| Base Material: | Fire Retardand MDF/ Standard MDF / A GRADE BOARDE |
| Surface Finish: | Veneer / Melamine / HPL |
Eco Friendly Wooden QRD Sound Diffuser 100mm Thick For Home Studio
| Base Materiall: | Rubber Solide Wood/Pine Wood/HDF |
|---|---|
| Size: | W 600*L 600*T 100mm |
| Type: | Wooden Diffuser WD Series |
Interior Decoration Embossed Veneer Board Graphic Design for Commercial Office
| Features: | Waterproof|Artistic|Honeycomb |
|---|---|
| Base Materiall: | MDF Wood Fiber |
| Finish: | Natural Veneer Options Include White Oak, Black Oak, And Black Walnut |
Innovative Acoustic Panel System with Micro Perforation Design for Advanced Sound Control
| Sound Absorption: | 0.8 NRC |
|---|---|
| Material: | Red Fire-resistant MDF |
| Size: | W600/1200*L600/1200/2400*T12/15/18mm |

